The mountains are calling
and we must go

Welf z Vlčích luk/Žufrik

4.12.2006 - 29.12.2021
Na Žufrika jsem čekala přes čtvrt století. A i když se dožil úctyhodného věku, bylo to málo.
Žufrik byl statný pes s hustou, kvalitní srstí a výrazným pigmentem, s typickou samčí hlavou.  Byl to aktivní a sportovně vedený pes. Miloval dlouhé vycházky, i po 100 km měl stále energie na rozdávání, jeden z mála pravidelných psích účastníků Pražské stovky. 
Žufrik byl chovný pes a také doživotním čekatelem šampionátu krásy. Více jsme se totiž začali věnovat dogtrekkingu, kde se stal mistrem ČR, vyhrál i Evropský pohár v dogtrekkingu.

Busty Rychlá stopa

30.7.2008 - 14.4.2022
Český junioršampino krásy, vítěz speciální výstavy, coursingový nadšenec jeden z prvních psů s pracovním certifikátem, brambora s MČR ve skijöringu, několik podiových umístění na MČR v dogtrekkingu. Naše malá mediální hvězdička. Objevil se v mnoha časopisech, v televizi a na sklonku života i na titulce psího časopisu.
V jednom roce mu byl diagnostikován zhoubný nádor, následovala úspěšná resekce, bez chemo i ozařování. Změnili jsme jídelníček a přes nevoli většiny doktorů ho zapojili zpět do aktivního života. Nakonec přežil mnoho zdravých čechohoráků... 

Baruška z údolí Ohře

? - 2013
I když třetího psa jsme plánovali spíše do tahu, po všech peirpetiích nám padla do oka stará fenka v útulku v Klášterci nad Ohří. Barušku našli ležet u silnice. Za zdmi Kláštereckého útulku strávila téměř rok. Chodila velmi ztěžka. Měla obrovský nádor na mléčné žláze, který vážil něco přes kilo. A Již pouhým pohmatem bylo jasné, že mléčné žlázy jsou samý nádor, měla i několik tržných ran. Ani na vteřinu jsem nezapochybovala a vrátit ji mne ani nenapadlo. Jen sehnat veterináře, který by ji odoperoval, byl oříšek.
Z náročné operace se zotavila rychle a strávila u nás ještě 2 roky spokojeného psího důchodu.

Era z Bouchalky

?2011 - 26.1.2024
Po odchodu Barušky jsem opět procházela útulky až mne oslovilo tohle zrzavé torpédo. Dostat ji ale z útulku nebylo tak snadné, jak by se dalo předpokládat. ​ Prý napadá psy, naprosto nevhodná, nevychovaná... ale naši kluci jsou gentlmeni, byli okouzleni a energií sršící fenka nás nevychovaností nezaskočila. Nechtěli ji vydat, za to Busty je zajímal! Ten by prý šel! No comment.
Era veverka, zrzavé torpédo uplatnila svoji energičnost v canicrossu, dogtrekkingu i bikejoringu. Stala se mistryní ČR v dogmaratonu, zúčastnila se mistrovství světa v bikejoringu.

Rookie Kilian Jornet

20.1.2014 
Další pes do smečky měla být fenka, ale Rookie k poslední zájemkyni o štěně nechtěl... věděl proč. Azalka se totiž dospělosti nedožila :(  A tak jsem měla malé černé potato. Žufrik byl pro něj obrovský vzor, až takový, že ho chtěl v pubertě zprovodit ze světa. Dva roky jsme žili v oddělencýh místnostech, ale jejich vztah jsme dokázali nakonec urovnat. Když Žufrik odešel, Rookie pro něj hodně pro něj truchlil. S odchodem Ery mu odešla smečka, v které vyrůstal... velkej žal.
S Rookiem jsme se nejčastěji věnovali dogtrekkingu (brambora na MČR) a  scooterjoringu, kde získal  také bramboru na MČR v midu, účastnil se ME i MS na koloběžce. Zimu trávíme spolu na lyžích.

Kornelie z Výsluní

24.7.2020 -
Dlouho jsem váhala, nakonec jsem do této výzvy šla. Ale výzva je to trochu jiná, než jsem předpokládala.  Korny jsem si pořizovala na koloběžku ale od 7.měsíců už zůstala na stejné váze i výšce. Jsem zvyklá na velké silné psy, takže tenhle eurohubeňour je pro mne takový chrtík.
Korny si samozřejmě už zkusila i dogtrekking, jen člověk stále musí myslet na její oblečení, rozklepe se i v 15 stupních. takový letní saňový pes.   
Nedokáže zůstat sama, bezpečnostní klec zrušila za dvě hodiny. A v noci, v noci ji nikam nedostaneme...
Zatím dosáhla jen na titul 2.vícemistr ČR v midovém bikejoringu.

BRONĚK

Život je lepší v turistických botách

I když psa dlouho nechtěl, Žufrik to zlomil a za rok a půl jsme doma měli českého horského psa. Broněk s Bustym oprášil vandrácký mundůr a spolu prochodili tisíce kilometrů po českých i slovenských horách i nížinách. ​Broněk s ním dokonce začal i běhat a jezdit na kole. Časem Bustyho zastoupila Era. Teď Broněk bojuje s rakovinou stejně jako kdysi Busty..

                         

Lezte na hory ne proto, aby vás svět viděl, ale abyste vy viděli svět